Sunday, May 10, 2009

Unistus lendamisest

Jah, see olen mina
Eelmisel nädalavahetusel oli meil siin puente (sild hisp. keeles), ehk siis pikk nädalavahetus, kuna ka reede 1. mai oli vaba päev. Selleks puhuks otsusasime seltskonnaga San Gili sõita- startisime reedel väga vara hommikul, sest sõit sinna Santanderi maakonnas asuvasse linna võtab aega umbes 7 tundi. Kohapeal oli palav ning päikeseline, panime oma asjad hostelisse ja sõitsime kõrvalasuvasse väikesesse koloniaallinna Baricharasse. Tegu oli pisikese, ent mõnes mõttes Villa de Leyvat meenutava valgete majadega üllatavalt täiuslikult vanaaegse külakesega. Jalutasime seal ringi, Arvo ja Emeli tegid ohtralt pilte (siinkohal peaks mainima, et pildid selles postituses ongi tehtud kas Arvo, Emeli või raftingufirma poolt), külastasime käsitööpoode ja kunstitöökodasid, imetlesime vaadet kõrvalasuvale kanjonile, sõime jäätist ja passisime niisama. Ahjaa, ma leidsin veel koera ka omale aga see polnud mitte ka esimene kord kui selline asi juhtus. Barichara oli äärmiselt tore aga mulle hakkab tunduma, et Kolumbias on koloniaalküladega nagu Peruus inkavaremetega- neid on lihtsalt igal pool ja nad kõik on ilusad ja toredad, ent põnevusaste langeb iga järgneva külastamisega märgatavalt.



Kaunistotakas pilt, taustaks kanjon
Emeli kanjoni taustal
Minu (järjekordne) koer
Tegelikult on aga San Gil kuulus hoopiski ekstreemspordi poolest ning meilgi õnnestus endale kava paika panna. Järgmisel hommikult liitsime oma seltskonna kolme kolumblannaga Bogotást- üks neist oli Couchsurfingu kasutaja Diana- äärmiselt energiline, võrdlemisi napakas ja kahtlemata valju häälega ning rõõmsameelne tegelane. Esimese tegevusena võtsime ette asja, mille nimi on torrentismo, ehk siis sisuliselt midagi sellist, et pead köitega mingist kosest mööda kaljuseina alla laskuma. Ma ei saa öelda, et see tegevus mu lemmiktegevus just olnud oleks, sest minumeelest oli see üsna hirmus- võrdlemisi tehniline ja kontrollitud. Aga alla ma siiski sealt lõpuks tulin. Noh, me kõik tulime, kes kiiremini, kes aeglasemalt.
Instruktsioonid
Jep, see olen mina (õõh)
Meie lustakas seltskond- eest teine kiivriga tropp olen mina
Järgmiseks oli meil kavas rafting ja seda jõel nimega río Suarez. San Gili lähedal on nimelt kaks jõge ning enamasti tehakse raftingut ühel teisel (nimega Fonce), mis asub lähemal. Samas peetakse seda Suarezit parimaks raftingujõeks Kolumbias ning hoolimata sellest, et sinna kohalejõudmiseks pidi veidi kauem sõitma, oli asi seda igal juhul väärt. Minu jaoks oli see elu teine raftingukogemus, esimest korda tegime me seda Hondurases, pärast Kesk-Ameerika reisi kõige metsikumat pidu, pooltühja paadiga ja vihmasajus. Ma pean tunnistama, et tol korral oli minu ägeda peavalu tõttu kogu tripi lemmikkohaks kahtlemata vees vooluga kaasa hulpimine ning sugugi mitte class IV kärestikele peale minemine. Sel päikeselisel Santanderi pärastlõunal polnud aga mu enesetundel midagi viga, paat oli suur ja rahvast täis ning meeleolu ka võrdlemisi hea, kuigi seiklusele eelnev kuivtrenn teemadel paadist välja kukkumine, paadi alla kinni jäämine ja paadi ümberminek polnud küll väga motiveerivad. Ette hüpates peaks mainima, et midagi sellist tegelikult ei juhtunud. Tegelikult oli rafting väga äge, väga väga äge. Ainuke häda oli selles, et sõit sai liiga kähku otsa. See on meeldiv tegevus kuna on segu enesekontrollist, tehnilisusest, vihasest veest ja lendamise tundest ning río Suarezi puhul ka imeilusatest vaadetest.
Palju kiivritega troppe ehk siis meie raftingutiim
Yuhuu, hakkab varsti pihta


Pärast raftingut oli päev sisuliselt läbi juba, sõime õhtust ja pärast seda kustusime ära. Viimane päev, jälle kord palav ning päikseline oli tegevuste poolest õhu päev, kui eelmine oli olnud eelkõige vee päev. Hommikusööki sõime vaikuses, sest mõtted olid natuke hõivatud järgneva tegevuse pärast- nimelt oli meil kavas teha benjihüpe mingilt sillalt. Vot see on tegevus, mida ma polnud elusees teha plaaninud. Samas sinna hüppekohta kohale jõudes ei näinud kogu see asi sugugi õudne välja- ilus oli, päike paistis, kena sild, vastupidava välimusega köied…Ma poleks elu sees arvanud, et sillalt allahüppamine võiks nii lihtne olla. Lihtalt astud üle ääre, ajad käed laiali ja hüppad. Ilmselt mängis siin rolli minu lendamisega seotud kinnisidee ka. Ainult siis kui ma juba sealt sillalt alla jõe poole lendasin või kukkusin, sest see värk tundus üsnagi kaootiline, käis küll mõte läbi pea, et midamateenmidamateenmidamateen, oh oh, ja ma karjusin ka päris korralikult. Aga millal veel kui mitte siis? Noh, täitsa äge oli. Natuke sai ikka märjaks ka.

Vaade sillalt
Päris lõbus oli
Linni stoilisus on kohati imestamisväärt :-)
Kaunis pilt, eksole: mina, Emeli, Diana
Pärast hüpet sillalt läks Linn ära koju ning meiega liitus Diana, et minna paraglaidingut tegema. Enne seda sõime ka sipelgat. Või noh, mina sõin ühe suure praetud sipelga ning Arvo lõpuks proovis ühte ja sülitas suuremas osas välja ning ülejäänud seltskond keeldus seda isegi suhu pistmast. Okei, see maitses nagu praetud putukas aga midagi eriti hirmsat selles ka polnud. Niisiis, paraglaiding. Me sõitsime sinna kohta kokku kaheksa inimesega, kellest neli, sealhulgas Arvo ja Diana, läksid esimestena lendama. See paistis päris äge ning Diana valjuhäälsed hõiked kandusid meieni tuulega ka väga kaugelt. Päike aga kadus mingil hetkel ära ning kui esimesed lendajad tagasi jõudsid ning kord teoreetiliselt meie kätte jõudis, hakkas vihma sadama. Ja mina, Emeli ning veel kaks inimest ei saanudki. Ma ei hakkagi väitma, et ma pettunud ei olnud. Üks asi on lennata või mitte lennata aga teine on omale pähe võtta, et sa teed seda ning siis viimasel hetkel mitte seda teha. Sadu ei mõelnudki järgi jääda, ootamisest hakkas kohe päris külm ning me läksime tagasi. Sellest moraal- kogu aeg ilmselt ei saagi lennata, enamasti tuleb ikkagi kahe jalaga maa peal olla. Tegelikult saab seda asja ka Medellinis teha, niiet võibolla ma ilma ei jäägi.
Õnnelik Diana veits putukaliku paraglaidinguvarustusega
Unistus lendamisest
See on siis kui sa lennata saad

TÜNG: viis minutit enne vihmasadu

Hoolimata nädalavahetuse veidi nukrast lõpust, võis sellega siiski ju päris rahule jääda. Nüüd olen ma tagasi Bogotás, päike paistab, pühapäeva õhtu on ning natuke hakkab kõhe mõeldes sellele, et ainult neli nädalat ongi veel jäänud. Ilmselt lähevad aga asjad täpselt nii nagu nad peavadki minema. Ma siiski natuke juba igatsen Kariibi merd ka- ja seiklusi. Samuti ka seda ilma, mis Eestis-Soomes praegu on, pikki päevi ja kevadõhku. Aga ma ei kurda- kui verine nina välja arvata, on elu Bogotás ju üsna nunnu.

5 comments:

  1. Torrentismo oli ägedam kui parapiente. Seal viimases ainult istud ja k6lgutad jalgu ja j6llitad alla - ei midagi eriti huvitavat.

    ReplyDelete
  2. Noh, mulle tundub, et ma kaldun rohkem vabalangemise poole kui ma lendamist silmas pean- see vist poleks jahh parapente puhul eriti soovitatav tunne ;)

    ReplyDelete
  3. Vabalangemise probleem oli see, et see kestis vaid loetud sekundid :) Peaks ikkagi seda maailma k6rgeimat benjit Uus-Meremaale proovima minema v6i siis langevarjuhyppeid :)

    ReplyDelete
  4. Langevarjuhüpe kõlab tõesti nagu midagi, mida tahaks järgi proovida ;)
    See väga kõrge benjihüpe võib vähemalt minu puhul trummikilede purunemisega ilmselt lõppeda :S Woohoo, aga äge oleks see sellegipoolest :D

    ReplyDelete
  5. tere, ma sooviksin teie blogi jutu Unistamine lendamisest esile tõsta Blogilehes, aga ma ei leidnud teie email aadressi ,et edastada nöusoleku kirja. kas ma saaksin selle palun aadressile tiia@blogileht.ee

    ReplyDelete